jesteśmy z Wami od lat.

Nasze przedszkole zostało założone w 2008 roku. Szczególnie dumni jesteśmy z tego, że w dalszym ciągu współpracujemy z nauczycielami, z którymi zaczynaliśmy - panie Ania i Grażynka (grupa Pszczółek). Z biegiem lat otworzyliśmy również Prywatną Szkołę Podstawową ŻOREK, którą od lat zarządza pani Ilona Bielska-Papież, również jedna z pierwszych nauczycielek w Krasnoludkach. Przez te przeszło 15 lat pozostaliśmy małą placówką, w której panuje przyjazna i rodzinna atmosfera.

historia.
misja.

angielski to u nas codzienność.

Jesteśmy ukierunkowani na dziecko i jego wszechstronny rozwój już od najmłodszych lat, dlatego podążamy za każdym dzieckiem i jego indywidualnymi potrzebami. W naszym przedszkolu drugim językiem wiodącym jest język angielski. Oswajamy z nim dzieci każdego dnia w prostych zwrotach i w zwykłych sytuacjach codziennych. Stawiamy na wykwalifikowanych nauczycieli angielskiego. Nasza pani anglistka dba o to, by język angielski poprzez różnego rodzaju inicjatywy był dzieciom nie tylko bliski i całkowicie naturalny, ale także ciekawy, łatwy i przyjemny. Od wielu lat współpracujemy także z szkołą językową Pascal Connect, która zapewnia nam opiekę wykwalifikowanych Native Speaker’ów.

razem tworzymy pozytywną przestrzeń dla rozwoju.

Słuchamy rodziców, ponieważ wiemy że wspólnie mamy wpływ na młodego człowieka i tylko razem możemy tworzyć szczęśliwe dziecko, które w przyszłości osiągnie zamierzone cele i marzenia. Chętnie współpracujemy z rodzicami, organizujemy wspólnie wiele aktywności i opieramy się na ich wiedzy oraz umiejętnościach. Wychodzimy naprzeciw różnym inicjatywom, które odbywają się w naszym środowisku lokalnym, dlatego współpracujemy m.in. z Strażą Pożarną, Biblioteką Miejską, Centrum Regionalizmu, Pocztą Polską, Hospicjum w Żorach.

cechy szkoły.